Новодністровська ГЕС 2016 р.
На всіх етапах підготовки спеціаліста велике значення має формування професійних інтересів,підвищення інформованості про обрану професію. Тому важливе місце в цьому процесі належить виробничій екскурсії.
Актуальним напрямком сучасної освіти є інтеграційні процеси між наукою і виробництвом.
Заняття-екскурсії на кращі підприємства галузі,спеціалізовані виставки спонукають студентів до пошуку та дослідної роботи.
Під час проведення екскурсії студенти вчаться усвідомлювати і ставити проблеми,розвивати спостережливість і аналітичний підхід до подій,які мають місце у сфері їх майбутньої професії.
Адже відомо,що людина почуває себе успішно і впевнено в житті коли досягає найвищого професіоналізму.
Традиційно,кожного року студенти електромонтажного відділення вирушають в екскурсійну подорож на Дністровську ГЕС де знайомляться з сучасним обладнанням - синхронними генераторами, силовими трансформаторами, автотрансформаторами, високовольтними вимикачами (елегазовими і повітряними),підстанцією 330/110 кв,греблею та будівлею ГЕС ,буферним водосховищем та греблею для ГАЕС,а також сучасним керуванням ГЕС за допомогою комп’ютерів.
Дністровській ГЕС 35 років
Потужність гідроелектростанції 702МВт,середньорічне виробництво електроенергії складає 800 млн.кВт год. Водосховище повним об’ємом 3 км3 і корисний 2 км 3,призначено для розвитку енергетики, зрошення, захисту від повеней,промислового і цивільного водопостачання в зоні Придністров’я.
В склад споруд гідровузла входять: будівля ГЕС водозливного типу з блоком монтажного майданчику,кам’яно-земельна гребля правого і лівого берегів. ВРУ 330 і 110 кв і буферне водосховище.
При загальній довжині ствола 960м, 535м зайнято лівобережною кам’яно-земельною греблею,+ 35 м будівлею ГЕС,59м - блоком монтажного майданчику і 213 м-правобережною кам’яно-земельною греблею.
В руслові, під основою бетонних споруд залягають піщаники слаботріщиноваті граніти. З боків - алевроліти з шарами піщаників.
Будівля ГЕС водозливного типу,складається із трьох секцій шириною по 51 м і довжиною 75м.В будівлі ГЕС встановлено шість агрегатів з повторно лопатними турбінами ПЛ60В-600 потужністю 119,5 мВт при розрахунковому напорі 40 м і витраті води 330 м3/с і вертикальними синхронними генераторами СВ-1230/440-48 потужністю по 117 МВт.
Машинний зал обслуговується двома мостовими кранами вантажопідйомністю 250 тон кожен.
Зі сторони нижнього б’єфу на мосту розташовані головні підвищувальні трансформатори ТЦ-250000/110 та ТЦ- 250000/330.
Водозливний фронт над будівлею ГЕС має 12 прогонів шириною по 7,5м і розрахований на пропуск 11280 м3 / с води.
Через водозлив і працюючі агрегати ГЕС при форсованому підпорному рівні скидаються розрахункові витрати 13260 м3/с.
Щитова стінка верхнього б’єфу двома козловими кранами вантажопідйомністю 2 х 30 тон.
Кам′яно-земельна гребля складається із правобережної та лівобережної дільниць.
Конструкція греблі включає опорні призми із чорної маси,центральне ядро із суглинку і перехідні зони із піщано-гравійної суміші.
В греблю вкладено зверх 5 млн.м3 ґрунту.