Меню

Всеукраїнська дитячо – юнацька військово – патріотична гра «Джура – подільський прикордонник»

Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України, утвердження її на рівні світових позицій. Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий волелюбний дух наших предків. Сьогодні козак - це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш! Саме такими якостями наділені патріоти нашої держави, які сьогодні гідно боронять кордони нашої країни.

11 жовтня 2018 року, в переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці, за ініціативи Могилів – Подільського прикордонного загону імені героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова, за підтримки Могилів – Подільської районної державної адміністрації та Могилів -  Подільської районної ради, а також штабу Вінницької обласної громадської організації українського реєстрового козацтва та сприяння відділу освіти Могилів – Подільської райдержадміністрації, у ДВНЗ «Могилів – Подільський монтажно – економічний коледж» провели Всеукраїнську дитячо – юнацьку військово – патріотичну гру «Джура – подільський прикордонник».

Всеукраїнська військово-патріотична гра «ДЖура», заснована Мінмолодьспортом спільно з Держприкордонслужбою для дітей і молоді з прикордонних районів України з метою отримання компетенцій, корисних при охороні державного кордону України.

До участі у заході долучилися команди – рої: «Чайка»  Хоньковецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Нащадки козаків» Сугаківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Пошук» Озаринецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Отамани» Серебрійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Січ» Вендичанської  середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, гімназії, «Подільські яструби» Слободо – Шлишковецького навчально – виховного комплексу, «Сіроманці» Серебринецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Козаки» Кукавської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Тропініна та команда «Гайдамаки», яку представили студенти закладу.

Ідея проведення гри – підняття патріотичного духу молодого покоління 14-16 років, що приживають на прикордонних територіях.

Команди – рої боролись за першість в етапах, що виховують їхню силу та патріотичний дух. Першим випробуванням став впоряд та проходження урочистою ходою з виконанням ладової пісні. Свою майстерність продемонстрували всі команди, судді відмітили високу підготовку команд та розуміння сутності виконуваних завдань. Крім впоряду командам потрібно було показати свою звитягу на наступних етапах: туристична смуга перешкод, силове змагання, медицина, збірка-розбір автомата, загальна військова смуга перешкод, метання гранат, інтелектуал. Всім командам виявилось до снаги пройти дані випробування.

За результами змагань першість виборола команда «Гайдамаки» монтажно-економічного коледжу, друге місце розділили між собою команди «Січ» Вендичанської  середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, гімназії і «Пошук» Озаринецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та третє місце розділили команди «Подільські яструби» Слободо – Шлишковецького навчально – виховного комплексу і «Нащадки козаків» Сугаківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Організатори дякують всім учасникам змагань за проявлені лідерські якості, силу духу та патріотизм, небайдужість до майбутнього підростаючого покоління. Тож, єднаймося та розвиваймося в нашому продовженні – патріотично загартованих нащадках козаків.

 

 

 

Фотоальбом
©
1969—2024 «Могилів-Подільський монтажно-економічний фаховий коледж»,
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України. Ліцензія: АЕ № 527121