Меню

Вже стало традицією в закладі проводити навчання першокурсників з цивільного захисту

Вже стало   традицією в закладі проводити навчання першокурсників з цивільного захисту

 

 Вже другий рік ми навчаємося в умовах війни , другий рік  час ставить свої вимоги, а сьогодні вони такі, що ті, хто сидить за партами, навчається, здобуває освіту, повинен володіти і деякими іншими знаннями. Час вимагає зібраності, зосередженості, відповідальності, не тільки за себе, а й за своїх товаришів. Коли усвідомлюєш рівень відповідальності, безпеки, тоді стає зрозумілим важливість тих знань, що набуваєш.

 Могилів-Подільський монтажно-економічний фаховий коледж турбується про своїх студентів і робить все можливе, аби вони у важку хвилину могли захистити себе, надати допомогу товаришу, родині, близьким. Вже стало   традицією в закладі проводити навчання першокурсників з цивільного захисту. З  цією метою 14.09.2023 року у закладі відбулося навчання, де студенти набували навиків надання першої до медичної допомоги,     з якими знайомив їх військовий фельдшер прикордонного загону Євген Плащевий  і, звичайно ж, викладачі комісії фізичного виховання Пиріжок П.О. , Малушенко С.Г., Коваль О.О., Волков Д.С., Субботіна Н.В..

Студенти першого курсу на практичних заняттях оволодівали знаннями надання першої елементарної медичної допомоги: розрізняти кровотечі, ознайомилися з правилами накладання джгутів та виявленням ознак життя, отримали навики здійснення штучного дихання, з вимогами транспортування постраждалих, з переломами та наданням першої до медичної допомоги при них.

З кожним працювали індивідуально, всі були задіяні. Хто виявляв неабияку цікавість, хто відповідальність, хто хвилювання, але байдужих не було. Всі усвідомлювали відповідальність , що саме від набутих знань , може залежати життя товариша чи просто постраждалого.

Навчання відбулося, а мотиваційна допомога  для ЗСУ була у вигляді перев’язувального матеріалу, яку вони передали до волонтерського центру.

 Споглядаєш на дії наших студентів, а серце завмирає від болю. Вони так швидко стають дорослими, так не по- дитячому розуміють свою відповідальність. Із тремтячих від хвилювання вуст линуть слова: «Боже, бережи їх, бережи Україну, допоможи вистояти…»

 

©
1969—2024 «Могилів-Подільський монтажно-економічний фаховий коледж»,
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України. Ліцензія: АЕ № 527121